دسته‌بندی نشده · اکتبر 12, 2022 0

پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته-sidaa

پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته

دانلود پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته با کیفیت عالی , پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته قابل ویرایش , پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته

پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته

پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته-sidaa

دسته بندی صنایع نفت و گاز
فرمت فایل ppt
حجم فایل 674 کیلو بایت
تعداد صفحات 28
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

تئوری آزمایش :

برجهای سینی دار

برجهای سینی داراستوانه هایی عمودی هستند كه در آنها مایع و گاز به صورت مرحله ای در سینی ها و یا صفحات ، تماس حاصل می نمایند . به این صورت كه گاز از پایین به بالا و از طریق روزنه های موجود در صفحات به صورت حباب درآمده وبه درون مایع پراكنده می شود و ایجاد كف می كند .
گاز و مایع سپس از یكدیگر جدا شده و به سمت صفحات بعدی حركت می كنند .

نتیجة كلی ، یك تماس چند مرحله ای متقابل است . با وجود آنكه در هر مرحله یك جریان متقاطع گاز مایع وجود خواهد داشت ، هر صفحة برج به منزله یك مرحله در نظر گرفته می شود ، زیرا تماس كافی بر روی هر صفحه انجام شده و پس از نفوذ فازها از یكدیگر دو فاز از هم جدا می شوند .
بروز پدیده هایی كه درزیر آورده شده است سبب كاهش راندمان یك برج سینی دار خواهد شد:
1- ماندگی ( Entrainment ) :
سرعت بالای گاز سبب می شود تا قطرات ریزی از مایع به طرف سینی بالا حركت كنند كه در نتیجة این عمل كاهش اختلاف غلظت ( عامل اصلی انتقال جرم ) ودر نهایت كاهش راندمان سینی خواهد بود .
2) پدیدة طغیان (Flooding) :

در اثر افزایش شدت گاز افت فشار افزایش یافته و سطح مایع در محل ریزش باز هم بالاتر خواهد رفت ، تا همسطح مایع موجود در سینی بالایی گردد ، اگر باز هم شدت گاز افزایش یابد ، مایع از بالای برج خارج می شود.

3) پدیدة انسداد ( Priming ) :

در این حالت در اثر سرعت زیاد گاز كفی پایدار در فضای بین صفحات ایجاد شده و مقدار زیادی از مایع توسط گاز از یك سینی به سینی دیگر حمل می شود .
و………..

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته , سایت پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته , پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته pdf , پاورپوینت واحد تقطیر ناپیوسته 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل