پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت)-sidaa

پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت)

دانلود پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت) با کیفیت عالی , پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت) قابل ویرایش , پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت)

پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت)

پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت)-sidaa

دسته بندی جغرافیا
فرمت فایل ppt
حجم فایل 228 کیلو بایت
تعداد صفحات 34
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

کانی شناسی چرت :

کانیهای موجود در سنگهای شیمیائی سیلیس شامل اوپال کلسدونی وکوارتز است که همراه با این کانیهاترکیب اضافی بعنوان کانیهای فرعی نیز دیده می شود. یعنی 82 درصد چرتها را سیلیس(sio2)تشکیل می دهد که اکسیدهای آلومینیم آهن منگنز ومنیزیم در مقادیر جزئی در کنار آن وجود
دارد البته ترکیبات کربناته هم در متن سنگ پراکنده است که در زیر میکرسکوپ بخوبی قابل تشخیصاست.
اپال A:
این نوع اپال یک نوع سیلیس آبدار تا 13 درصد آب تقریبا” بی شکل با ساختمان بلوری کاملا” نامنظماست که در پوسته واسکلت فیتو پلانکتونهائی مانند دیاتومه ،زئو پلانکتونهائی مانند رادیولارها وسایرارگانیسم ها شامل اسفنجهای سیلیسی وبرخی شکم پایان وگیاهان یافت می شود . اپال Aنیمه پایدار استوبا گذشت زمان کاهش می یابدبنابراین در نهشته های قدیمی دوران پائوزوئیک وجود ندارد.
اپال CT:سیلیس آبدار با نظم بیشتر ساختمان بلوری نسبت به اپال A است از لایه های کریستو بالیتوتریدیمیت درجه پائین تشکیل یافته ودر رسوبات سیلیسی از نوع پور سلانیت یافت می شود .
کلسدونی :نوعی کوارتز نهان بلور یا بسیار ریز بلور با وزن مخصوص 2.25 الی 2.63 است . برخلاف کوارتز در دمای 573درجه سانتیگراد در مشخصات فیزیکی آن تغییراتی حاصل نمی شود بحالتشفاف تا نیمه شفاف جلای تقریبا” واکسی وبه رنگهای گوناگون ظاهر می گردد.. این کانی در محلی کهیافت میشود با جانشینی تبخیریها همراه است.

اپال :کانی یا ژل sio2.nH2Oیک نوع سیلیس آبدار است که در هیدرواکسید پتاسیم (KoH)محلول می باشد ومهمترین کانی تشکیل دهنده چرتهاست . این کانی در آبهای حاوی سیلیس و در حرارتکمتر ته نشین میشود .

مگا کوارتز :به اندازهای 500 میکرون یا بیشتر که خاموشی یکنواخت واشکال بلوری کامل دارد گفتهمی شود واغلب بصورت کوارتز دروزی ( بحالت سیمان پرکننده حفرات ) ظاهر می شود.

میکروکوارتز :یک سیلیس بدون آب وغیر آواری ومعمولا” به اندازه کمتر از 200 میکرون است کهبصورت جانشینی وماتریکس وپر کننده حفرات مشاهده می گردد.

انواع چرتهای دریائی

الف- چرتهای لایه ای
این نوع لجنهای سیلیسی معمولا” در ژرفای بیش از عمق موازنه کربناتها
(Carbon.Compensation .Depth) ته نشین می گردد .
لجنهای رادیولاریتی ودیاتومه هاکه در حال حضر در کف اقیانوس در حال تجمع هستند در جائی یافت می شوند که تولیدات ارگانیکی بالائیوجود دارد و این دیاتومه ها مخصوص مناطق سرد قطبی می باشد .برای مثال عمق 4.5 کیلومتری دراقیانوس آرام مرکزی ؛ البته لازم به ذکر است که در اعماق کمتر نیز نهشته های سیلیسی میتوانند تهنشین شوند.
چرتهای لایه لایه قدیمه که لایه بندی از مشخصات آنست در مقیاس دارای ضخامت چندینسانتی متری است ولایه های با ضخامت میلیمتری وجدایشهایی از شیل در بین آنها قرار دارد .
بیشتر لایههای چرتی توده ای وبدون ساختمان رسوبی هستند که این لایه های بدون ساختمان از رسوبگذاری آرامویکنواخت سیلیس حاصل شده است.
چرتهای لایه لایه از رادیولاریتها تشکیل یافته اند که در پاره ای ازآنها سوزنهای اسفنجی فراوان می باشد.
رادیولاریتها معمولا” بطور ضعیف حفظ می شوند واز قالبهای پر شده کوارتز در یک زمینهمیکروکوارتز تشکیل شده اند، برخی از چرتها با سنگهای آتشفشانی همراه اند ولی سایر چرتها با اینسنگها همراه نیستند. چرتها معمولا” همراه با لاواها ، رسوبات آواری آتشفشانی ، شیلهای سیاه رنگ ،سنگ آهک پلاژیک وگاهی سنگهای الترا مافیک ودایکها یک مجموعه افیولیتی را تشکیل می دهد.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت) , سایت پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت) , پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت) pdf , پاورپوینت سنگ های سیلیسی (چرت) 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل