پیشینه تحقیق · می 1, 2024 0

پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی

پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی

دانلود پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی

پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی , پاورپوینت , جامع , و , کامل , با , عنوان , پیشینه , پژوهش­های , باستان­شناسی ,

——-

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات<br>دسته بندی : پاورپوینت<br>نوع فایل : PowerPoint (..pptx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )<br>تعداد صفحه : 33 صفحه<br><br> قسمتی از متن PowerPoint (..pptx) :<br><br>
بنام خدا پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی

با وجود اینکه ازنا از مناطق مهم فرهنگی در شرق زاگرس مرکزی است، اما فعالیت­های باستان­شناختی نسبتاً کمی در این ناحیه صورت گرفته است.

نخستین بار در سال 1385 مصطفی عبدالهی بررسی­هایی را در این ناحیه انجام داد. در سال 1387 دومین و سومین فصل این مطالعات ادامه یافت. در سال 1391 چهارمین فصل بررسی­ها توسط عبدالهی انجام شد. نتایج حاصل از این بررسی­ها، شناسایی 160 اثر فرهنگی مربوط به ادوار پیش از تاریخ، تاریخی و اسلامی بود (عبدالهی و گراوند 1385؛ عبدالهی 1387؛ 1391).

در سال 1388 تپه­ی قلا گپ ازنا با هدف لایه­نگاری توسط عبدالهی مورد کاوش قرار گرفت که نتایج گمانه­زنی بیانگر وجود چندین فاز استقراری پیش از تاریخ همراه با سفال ساده و منقوش در این تپه بود (عبدالهی و سرداری 1390).

در خلال سال­های 91-1390 تپه­ی رودخانه شرقی درحاشیه جنوب­شرق شهر ازنا و در مسیر جاده اصفهان با هدف نجات بخشی توسط محمدرضا محمدیان کاوش گردید. گزارش ارائه شده بیانگر وجود استقرارهایی از ادوار نوسنگی و مس و سنگ در این تپه است (محمدیان 1391).
روستای پنج زوج قبرستان نهر یوخاری چای,

 

برای مشاهده توضیحات فایل  پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی  اینجا کلیک کنید

برای دانلود فایل باکیفیت پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی روی دکمه زیر کلیک نمائید

✔️  دارای پشتیبانی 24 ساعته تلفنی و پیامکی و ایمیلی و تلگرامی

✔️  بهترین کیفیت در بین فروشگاه های فایل

✔️  دانلود سریع و مستقیم

✔️  دارای توضیحات مختصر قبل از خرید در صفحه محصول

✔️ دانلود پاورپوینت جامع و کامل با عنوان پیشینه پژوهش­های باستان­شناسی