دسته‌بندی نشده · اکتبر 11, 2022 0

پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه-sidaa

پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه

دانلود پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه با کیفیت عالی , پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه قابل ویرایش , پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه

پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه

پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه-sidaa

دسته بندی نفت و پتروشیمی
فرمت فایل pptx
حجم فایل 1.836 مگا بایت
تعداد صفحات 28
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

. مسئله افت كیفیت آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه از جمله مسائل مهم واحدهای عملیاتی است. تا آنجا كه هر از چند گاهی مسئله تعویض آمین و شارژ مجدد حلال را می طلبد كه این امر مستلزم صرف وقت و هزینه می باشد. در اینجا تاثیرات منفی حلال آمینی كه كیفیت خود را از دست داده است مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. عوامل تخریب آمین و چگونگی جلوگیری از این تخریب نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.

این نمكها كه آمین را خنثی می نمایند محصولات واكنش محلول آمین با اسیدهای قوی تر از S2H و 2CO می باشند كه در اثر اعمال حرارت شكسته نشده یعنی بعد از تشكیل قابل احیاء نمی باشند.

اسیدهای قوی تر نیز خود از اكسیداسیون آمین یعنی در اثر واكنش اكسیژن با رادیكال اتانول آمین ایجاد می گردند. آنیونهای این نمكها شامل تیو سولفات،‌ تیو سیانات، اكسالات، استات، فرمات،‌ سولفات و كلراید و كاتیونهای آن شامل كلسیم، سدیم، آهن، مس، پتاسیم و سیلیس می باشد.

لازم بذكر است كه در این میان تیو سولفات ایجاد خوردگی نمی كند ولی موجب كاهش قدرت جذب كنندگی گاز اسیدی توسط آمین می شود.این نمكها همانطور كه گفته شد قابل احیاء نبوده و در آمین جمع شده و وتغلیظ می گردند. این امر سبب افزایش گرانروی و كاهش انتخابگری آمین می گردد.

این نمكها باعث ایجاد كف و افزایش خوردگی در سیستم آمین می شود.

1- كاهش ظرفیت سیستم آمین

2- افزایش خوردگی

3- مشكلات عملیاتی ناشی از تشكیل كف و خوردگی

4- هرز رفت آمین

5- افزایش هزینه های عملیاتی

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه , سایت پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه , پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه pdf , پاورپوینت افت كیفیت و اتلاف آمین در واحدهای تصفیه گاز پالایشگاه 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل