معدن دولومیت شهرضا-sidaa

معدن دولومیت شهرضا

دانلود معدن دولومیت شهرضا با کیفیت عالی , معدن دولومیت شهرضا قابل ویرایش , معدن دولومیت شهرضا

معدن دولومیت شهرضا

معدن دولومیت شهرضا-sidaa

دسته بندی زمین شناسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 74 کیلو بایت
تعداد صفحات 75
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

موضوع:

معدن دولومیت شهرضا

فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه 1

فصل اول: شناخت دولومیت 2

فصل دوم: بررسی دولومیت 6

فصل سوم: تاریخچه دولومیت 15

فصل چهارم: بررسی و مقایسه معادن دولومیت ایران (با استفاده از اطلاعات اداره آمار

ایران) 36

فصل پنجم: دولومیت در دیگر قاره ها 52

فصل ششم: مراحل استخراج دولومیت 56

فصل هفتم: درباره معدن و كارخانه كانه آرایی دولومیت شهرضا 6

مقدمه

با توجه به اهمیت كانسارهای غیر فلزی در این پروژه به یكی از كانسارهای غیر فلزی مهم یعنی دولومیت كه مصارف عمده‌ای در صنعت دارد پرداخته شده است.

دولومیت با فرمول شیمیایی Camg(Co3)2 شناخته می شود.

در این پروژه اطلاعاتی راجع به شناخت دولومیت، كانی شناسی، موارد كاربرد، ذخایر، بررسی آماری معادن دولومیت (شامل 10 معدن) و همچنین بررسی كلی دولومیت آورده شده است. سپس به بررسی ذخایر دولومیت در جهان پرداخته و اطلاعاتی در مورد معادن دولومیت ایالات متحده آورده شده است، همچنین توضیحاتی در مورد مراحل اكتشاف و استخراج دولومیت آورده شده است.

استخراج دولومیت در دنیا گاهی بسیار پیچیده و با روشهای زیر زمینی صورت می‌گیرد. در صورتی كه استخراج دولومیت در ایران اغلب بسیار ساده بوده و كلاً به صورت روباز استخراج می شود.

در پایان به بررسی یكی از معادن دولومیت ایران بنام معدن دولومیت شهرضا پرداخته و سعی شده است توضیحاتی درباره منطقه معدن، ذخیره، طرز كار، مراحل و چگونگی استخراج دولومیت در این معدن در اختیار خوانندگان قرار داده شود.

فصل اول

شناخت دولومیت

در كتابهای علمی هر جا كه صحبت از سنگ آهك می شود دولومیت نیز در كنار آن می باشد كه این دو ارتباط تنگاتنگی با یكدیگر دارند. بطور كلی واژه سنگ آهك فقط در مورد آن دسته از سنگهایی به كار می رود كه ذرات كربناته آن نسبت به اجزای تشكیل دهنده غیر كربناته بیشتر باشد (ذرات كربناته آنها بیشتر از كلسیت یا آراگونیت تشكیل شده است) در صورتی كه واژه دولومیت در مورد سنگهایی به كار می رود كه عمدتاً از كانی دولومیت تشكیل شده اند. هر چند كه دولومیت خود یك سنگ حاوی آهك است. علاوه بر این سنگهای دیگری نیز وجود دارد كه حاوی هر دو كانی كلسیت و دولومیت می باشند سنگهای آهكی و دولومیت ها با هر سنی حتی در اوایل پركامبرین (آركئن) مشاهده می شوند. هرچند كه فراوانی آنها در رسوبات قدیمی تر نسبت به سنگهای جوانتر به مراتب كمتر است.

سنگهای آهكی و دولومیت های با ضخامت و گسترش زیاد در پركامبرین پسین (پروتروزوئیك) نسبتاً فراوان بوده و در رسوبات اوایل دوران اول به ویژه در آمریكای شمالی، نیز بسیار فراوان است. به طور كلی رسوبات كربناته اولیه بیشتر به صورت دولومیتی هستند و نسبت Ca به Mg با كاهش سن رسوبات در امریكای شمالی به طور فزاینده ای افزایش می یابد.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج معدن دولومیت شهرضا , سایت معدن دولومیت شهرضا , معدن دولومیت شهرضا pdf , معدن دولومیت شهرضا 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل