دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها-sidaa

دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها

دانلود دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها با کیفیت عالی , دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها قابل ویرایش , دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها

دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها

دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها-sidaa

دسته بندی حسابداری
فرمت فایل pptx
حجم فایل 2.618 مگا بایت
تعداد صفحات 57
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

مقدمه

وجوه نقد تنها حسابی است که تقریبا کلیه حسابه­ها را تحت تاثیر قرار می­دهد. حسابرسی از مانده وجوه نقد به میزان زیادی به نتایج به دست آمده از سایر حسابها بستگی دارد. با توجه به اینکه حساب موجودی نقد دارای گردش بسیار زیادی است، علی رغم اینکه این گردش در رسیدگی به سایر حساب­ها رسیدگی می­شود و صاحبکار نیز معمولا روش­های کنترلی را در این خصوص به کار می­گیرد (مثل مغایرت گیری حساب بانک) اما به دلیل ماهیت نقدینگی و مستعد سوء استفاده بودن این حساب، حتی زمانی که مانده پایان دوره وجه نقد کم اهمیت باشد نیز مورد توجه حسابرسان قرار می­گیرد. اهداف عمده حسابرسی از وجوه نقد وجود و مالکیت، کامل بودن، ارزیابی ریسک ذاتی و ارائه و افشاء مناسب است هدف ارزشیابی به دلیل این که این مورد در خصوص وجوه نقد کمتر مصداق پیدا می­کند در نظر گرفته نشده است.

حسابرسان ممکن است ریسک تقلب مربوط به معاملات نقدی را نیز شناسایی نمایند. در این راستا حسابرسان باید درک مناسبی از برنامه ها و کنترل­های مدیریت جهت به حداقل رساندن ریسک تقلب را داشته باشند و چگونگی به کارگیری این کنترل­ها را باید در جریان عملیات آزمون کنند.

وجوه نقد

مطابق با استاندارد حسابداری شماره 2 با عنوان صورت جریان وجوه نقد «وجه نقد به موجودی نقد و سپرده­های دیداری نزد بانک ها و موسسات مالی اعم از ریالی و ارزی (شامل سپرده­های کوتاه مدت بدون سررسید) اطلاق می­شود». در این تعریف چک های مدت دار دریافت شده، سپرده­های نزد یک کارگزار امین جهت معاملات خاص، تمبر اوراق بهادار وجوه مسدود شده بانکی برای مقاصد خاص و اضافه برداشت بانکی تحت عنوان وجوه نقد به حساب نمی­آیند.

هم چنین طبق همین استاندارد معادل وجه نقد نیز در تعریف وجوه نقد نمی­گنجد. معادل وجه نقد به سرمایه گذاری های کوتاه مدت سریع التبدیل به وجه نقدی اطلاق می­شود که احتمال خطر کاهش در ارزش آن ناچیز باشد، به سهولت قابل تبدیل به وجه نقد باشد و سررسید آن بیش از سه ماه از تاریخ تحصیل نباشد.

موجودی نقد در سمت راست ترازنامه بعنوان اولین دارایی (نقدترین دارایی) نمایش داده می شود. در یادداشت های توضیحی صورت های مالی، اجزاء موجودی نقد به تفکیک موجودی صندوق، موجودی نزد بانک­ها، تنخواه گردان­ها و وجوه در راه طبقه بندی می­شود. موجودی نزد بانک­ها، سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت بدون سررسید دیداری نزد بانک ها را نیز شامل می­شود.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها , سایت دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها , دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها pdf , دانلود پاورپوینت حسابرسی وجوه نقد و سرمایه گذاری ها 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل