دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی-sidaa

دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی

دانلود دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی با کیفیت عالی , دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی قابل ویرایش , دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی

دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی

دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی-sidaa

دسته بندی عمران
فرمت فایل doc
حجم فایل 228 کیلو بایت
تعداد صفحات 107
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

عنوان پروژه : آشنایی با سیستم های تونل سازی ، مراحل تونل سازی و روش های آن

تعداد صفحات : ۱۰۹

شرح مختصر پروژه : در این پروژه ابتدا با اهمیت تونل سازی آشنا خواهید شد و سپس در ادامه روش های تونل سازی و سیستم های مورد استفاده در تونل سازی مورد بحث قرار گرفته است. در تعریف ساده تونل به عنوان یک راهرو طویل زیر زمینی تعریف شده است و در تعریفی جامع تر راهرو زیر زمینی افقی که از هر دو طرف به هوای آزاد مرتبط است.به طور کلی مقصود از تونل، کلیه راهروهای زیرزمینی است که برای استخراج مواد معدنی ، رفت و آمد اتوموبیلها ، حرکت قطارها، انتقال لوله و کابل و نیز انتقال آب، احداث می‌شود.

از مهمترین مراحل تونل سازی میتوان به تهیه طرح تونل ، نقشه برداری مسیر و تحقیقات مهندسی ، حفر تونل ، نگهداری موقت تونل ، انجام خدمات فنی از قبیل تهویه، آبکشی، روشنایی و … و همچنین نگهداری دائم تونل اشاره نمود. در طبقه بندی تونل ها میتوان موارد زیادی نام برد که مهمترین انواع تونل ها شامل : تونلهای حمل و نقل ، تونلهای صنعتی ، تونلهای معدنی میشود.

تاریخچه تونل سازی

قدیمی‌ترین تونل شناخته شده در حدود ۴۰۰۰ سال پیش در بین النهرین حفر شده، این تونل به طول km 1 و ابعاد ۵/۴* ۶/۳ متر از زیر رود فرات می‌گذشت و قصر پادشاهی بابل را به معبد اختصاصی متصل می‌‌ساخت. در سال ۵۲۵ قبل از میلاد، پیکرات، برای تهیه آب تونلی احداث کرد که هردوت مورخ یونانی ۶۰ سال پس از اتمام آنرا در ردیف یکی از سه ساختمان بزرگ یونان به شمار آورد. در ایران از چند هزار سال پیش، به منظور استفاده از آبهای زیر زمینی تونلهایی موسوم به قنات حفر شده است که طول بعضی از آنها به ۷۰ کیلومتر می‌رسد. تعداد قناتهای ایران بالغ بر ۵۰۰۰۰ رشته برآورد شده است.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی , سایت دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی , دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی pdf , دانلود فایل(Word) پژوهش آشنایی با سیستم های تونل سازی، مراحل تونل سازی 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل