دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص-sidaa

دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص

دانلود دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص با کیفیت عالی , دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص قابل ویرایش , دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص

دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص

دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص-sidaa

دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل zip
حجم فایل 22 کیلو بایت
تعداد صفحات 27
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 27 صفحه

سازمان تجارت جهانی طی‌دهة‌ 80 بویژه‌در نیمة‌دوم، بسیاری ‌از كشورهای در حال توسعه به سوی طی خصوصی‌سازی، كاهــش دخالتهای دولت در امور اقتصادی، مقررات زدایی، آزادسازی‌تجارت ،‌بین‌المللی ‌كــردن ‌رفتارهای اقتصادی، تلاش جهت جلب سرمایه‌های خارجی و بطور كلی سعی در حاكم كردن عناصر اقتصاد بازار بر اقتصادهایشان روی آوردند.
این تحولات ساختاری در محیط اقتصاد سیاسی بین‌الملل، زمینه ساز آغاز مذاكرات دوراروگوئه [1] (1986) و تشكیل سازمان تجارت جهانی بود [2] مذاكرات دور هشتم در سپتامبر 1986 در پی ملاقات وزیران بازرگانی كشورهای عضو، در اروگوئه برگزار شد.
آنها موافقت كردند مذاكرات خود را در خصوص یافتن روشی جدید برای بهبود تجارت در سطح جهان طی یك دورة چهار ساله تحت نظارت سازمان آغاز كنند.
این مذاكرات نیز به دوراروگوئه معروف شد.
هدفهای این مذاكرات بر آزادسازی بیشتر تجارت، تقویت نقش گات و تدوین قواعد و مقررات چند جانبه برای گسترش و آزاد سازی تجارت استوار بود.
آنچه این دور از مذاكرات را از دور قبلی آن متمایز می ساخت این بود كه مذاكرات از مسائل همیشگی و سنتی تجارت بین المللی مانند موانع و محدودیتهای تعرفه ای و غیر تعرفه ای فراتر رفته، به مسائلی همچون سیاست كشاورزی و سرمایه گذاری خارجی منسوجات و پوشاك و مالكیت معنوی پرداخته است.
گرچه در ابتدا مدت مذاكرات این دور چهار سال، یعنی تا آخر 1990 تعیین شده بود، اما عملاً مذاكرات هفت سال به طول انجامید و حاصل آن گسترش دامنة فعالیتهای گات [3] بود كه كشاورزی، منسوجات و پوشاك و اقدمات سرمایه گذاری مرتبط با تجارت را نیز در برگرفت.
در سال 1993 در همین كنفرانس، یك موافقتنامة 550 صفحه ای توسط 117 كشور به تصویب رسید كه بزرگترین قرار داد تجاری جهان در آن زمان محسوب می شد؛ به این ترتیب «سازمان تجارت جهانی » متولد شد.
در سال 1995 این نهاد نوپا، به پیشنهاد كشورهای كانادا، مكزیك و كشورهای عضو اتحادیة اروپا، آغاز به كار كرد.
طبق همین موافقتنامه كلیة كشورهای عضو گات موظف شدند ظرف مدت دو سال به عضویت این سازمان در آیند.
عضویت در این سازمان به معنی پذیرش تمام نتایج و مصوبات دوراروگوئه است و وجه تمایزاتی با گات دارد [4] ؛ اول آنكه در جنبه های حقوقی قدرت بیشتری به این سازمان داده شده است.
گات توافقنامه ای بدون قدرت اجرایی بود ولی سازمان تجارت جهانی دارای قدرت اجرایی است.
دوم آنكه wto هادی دائمی با توافقهای مستمر می‌باشد.
در حالیكه گات یك موافقتنامة قانونی موقت بود.
سوم آنكه كشورها در موافقتنامة عمومی تعرفه و تجارت، مشاركت كنندگان قراردادی محسوب می شدند ولی در سازمان تجارت جهانی ، كشورها عضو هستند.
چهارم آنكه گات عمدتاُ كالاها را در برمی گرفت، ولی سازمان تجارت جهانی خدمات و حتی مالكیت معنوی را نیز در بر می‌گیرد.
به دلیل همین خصوصیات برجستة سازمان تجارت جهانی است كه هم اكنون بیش از 140 كشور جهان با در اختیار داشتن بیش از 90 درصد تجارت جهانی، عضو سازمان تجارت جهانی بوده و بعضی از كشورهای دیگر نیز در حال مطالعه برای پیوستن به این سازمان می باشند.
[5] اهداف و اصول سازمان تجارت جهانی سازمان تجارت جهانی، همچون گات، سه هد

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص , سایت دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص , دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص pdf , دانلود سازمان تجارت جهانی 27 ص 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل