دسته‌بندی نشده · ژانویه 8, 2022 0

دانلود خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون -ppt

خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون

خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون

دانلود خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون -ppt

دانشجویان و کاربران گرامی محتوای این فایل شامل باکیفیت ترین و جامع ترین جزوه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون در 97 صفحه که تهیه و تدوین گردیده است.در صورت نیاز می توانید این محصول را از سایت خریداری و دانلود نمائید.این بسته از دو فایل تشکیل شده است.

نوع فایل:  پی دی اف

بخشی از کتاب:

بعضی ها معتقدند اين برهان نمي تواند برهان مستقلي باشد ,بر فرض صحیح باشد مي گوييم از ديد يك خداباور
اين برهان مي تواند در تکميل برهان هاي جهان شناسي و غايت شناسي مفيد باشد, زيرا دست كم توجيه اعتقادات
اخلاقي ما را ممکن مي سازد يعني اگر آن موجود خير محض باشد بايد افعالش تابع قوانين اخلاقي باشد.

قسمتی از جزوه کتاب عقل و اعتقاد دینی

۱ـ فصل اول: تأمل در باب خداوند(در جستجوی حقیقت غایی)

قرائن متعددی وجود دارد که انسانها، دیندار هستند و حتی بی دینها هم اعتراف دارند دین و خدا در زندگی انسان تأثیر زیادی دارد. از ابتدای تمدن، ادیان فراوانی پدید آمده اند که هر کدام به نحو بسیار پیچیده ای تکامل یافته اند.

مفهوم حقیقت غایی از مفاهیم بنیادین ادیان پیشرفته محسوب میشود. یهودیان”یهوه”، مسیحیان”خدای متجلی در تثلیث” ، مسلمانان “الله”، هندوها “شیوا” و …

۱ـ تعریف دین

دیدگاههای مختلف از تعریف دین:

تعاریف زیادی از دین وجود دارد. تییل: دین، یک و ضعیت روحی یا حالتی ناب و حرمت آمیز است که آن را “خشیت” گویند.(خشیت) برادلی: دین کوششی است برای آنکه حقیقتِ کامل خیر را در تمام وجوه هستی مان باز یابیم.(خیر محض) جیمز مارتینو: دین اعتقادی به خدای همیشه زنده است، یعنی اعتقاد به اراده و ذهنی الهی که حاکم بر جهان است و با بشر مناسبات اخلاقی دارد.(جنبه های اخلاقی یکتاپرستی)

هر کدام از این تعاریف، ویژگی متفاوتی را مورد تأکید قرار میدهند. و هر کدام از این تعاریف، حظی از اعتبار و معقولیت دارند. این اشارات مجمل نشان میدهند که تعریف کردن دین شوار است.

به دو دلیل تعریف کامل از دین، بسیار دشوار است:

۱-اگر به طور کلی از دین سخن بگوییم ، دچار بی دقتی و مبهم گویی شده ایم و ظرایفِ مهم و پیچیده ادیان موجود را تحریف کنیم. مثلا دین با اعتقاد به امر ماوراء طبیعی همراه است که در بعضی از ادیان وجود ندارد و در ادیانی هم که چنین اعتقادی وجود دارد، این امر، نقشهای متفاوتی دارد.

۲-اگر هم برای یک دین خاص بگوییم، بعضی از ویژگی های بسیار کلی در همه ادیان را کم اهمیت جلوه میدهیم

نکات مهم : پس از پرداخت وجه لینک دانلود به شما نمایش داده میشود و برای اطمینان بیشتر یک لینک دانلود دیگر به ایمیل شما ارسال میگردد.

نکته: پیشنهاد می کنیم مطلب “جزوه مبانی مدیریت منابع انسانی گری دسلر” را در سایت پدیده فایل بخوانید .

دانلود فایل

این فایل با کیفیت بالا برای ارائه تهیه شده است

پشتیبانی فوری در صورت مشکل در دانلود فایل اول لطفا پیامک , تلگرام و تماس 09214087336

برای کسب درآمد از فروش جزوه ها محتوا های دانلودی ویدئو ها و پاورپوینت ها و تحقیق های خود روی عکس زیر کلیک کنید

دانلودخلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , دانلود فایل خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , دانلود رایگان خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون  ,  خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون, سایت دانلود خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , بهترین کیفیت خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , فایل ترو تمیز و قابل ارائه خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون قابل ادیت , خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون قابل ویرایش , منبع خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , منابع خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون , دانلود خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون  با لینک مستقیم ,  خرید, خرید و دانلود خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون

آپلود عکس

خلاصه کتاب عقل و اعتقاد دینی مایکل پترسون