دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری-sidaa

دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری

دانلود دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری با کیفیت عالی , دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری قابل ویرایش , دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری

دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری

دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری-sidaa

دسته بندی مکانیک
فرمت فایل doc
حجم فایل 247 کیلو بایت
تعداد صفحات 33
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

این فصل ترمز گیری را با آزمون های بنیادی ترمز گیری وسائط نقلیه توضیح می دهد كه شامل موارد سطح مشترك لاستیك با جاده، دینامیك خودرو، و اجزای سیستم ترمز معمولی، و پیشرفت اهداف سیستم های ضد قفل، اجزای آن، ملاحظات ایمنی، منطق كنترل، و مراحل تست می باشد. این فصل با تشریح سیستم های ترمز گیری خودروهای آینده به پایان می رسد.

برای سادگی و به خاطر اینكه برای بیشتر خودروها روی جاده، قابلیت كاربرد، وجود داشته باشد، سیستم های ترمز هیدرولیكی مورد استفاده روی دو محور به عنوان یك موضوع انحصاری توضیح داده نشده اند. این نوع از سیستمها دراتومبیل های مسافرتی كامیونهای سبك، و درآمریكای شمالی روی كامیونهای سبك استفاده می شوند.

2.2 مبانی ترمزگیری خودروها

اصل فهمیدن تكنولوژی وابسته به ترمزگیری وسایل نقلیه مدرن شامل، آگاهی از سطح مشترك لاستیك با جاده، دینامیك خودرو هنگام ترمزگیری، و اجرای سیستم ترمزگیری است. این بخش برای یك سیستم پایه جهت درك مطلب این موارد را توضیح می دهد.

1.2.2 فصل مشترك تایر با جاده

نیروی ترمزگیری تولید شده در هر چرخ از وسیله درهنگام ترمزگیری تابعی از نیروی نرمال روی چرخ و ضریب اصطكاكی بین تایر و جاده است. این ارتباط بین وزن روی چرخ ونیروی اصطكاك حاصله ( ترمز) درمعادله ( 1،2) ساده شده است.

1،2

كه:

نیروی اصطكاكX جهت =Fx

ضریب اصطكاك تایر و جاده =

وزن استاتیكی و دینامیكی روی چرخ= Wwh

ضریب اصطكاك تایر با جاده ثابت نیست ولی تابعی از عوامل خیلی مهمی مثل سطح جاده و شیب جغرافیایی نسبی بین تایر و جاده است. منحنی ضریب اصطكاك چرخهای لغزان با سطوح مختلف 2.1 نشان داده شده است. از این منحنی و معادله 2.1 ملاحظات زیر به دست می آید:

نیروی اصطكاك تولیدی بستگی به لغزش چرخ دارد. اگر تایر در همان سرعت مماسی روی جاده بغلتد، هیچ نیروی طولی ( ترمزی ) وجود دارد. این ارتباط در فهم ترمز گیری مساله ای بنیادی است و به سادگی مشاهده نمی شود؛ درمورد چرخهای دیگری كه لغزش آنها به غیر از حدود 100درصد است، ( یعنی هیچ سرعت لغزشی نباشد) تشخیص اصطكاك بدون ابزار مشكل است.

بیشترین نیروی اصطكاك ( ترمزگیری) تحت شرایط نسبتاً لغزش كم رخ می دهد. این امر اشاره بر این دارد كه ترمزهای قوی كه در لغزش 100درصد رخ می دهند معمولاً بیشترین نیروی ترمز را تولید نمی كنند تلفیق یكنواخت و فشار كنترل شده ترمزگیری توسط یك راننده ماهر یا كنترل سرتاسری ضد قفل، در بیشتر سطوح، كوتاه ترین توقف را ایجاد می كند.

مقدار نیروی اصطكاكی( ترمزی) تولید شده یا سطح جاده به طور گسترده ای فرق می‌كند. در نتیجه این ارتباط معلوم است كه راننده و مسافران درمدت فاصله توقف و یا شتاب منفی اگر روی جاده آسفالت خشك باشد، ترمزگیری با ترمزگیری روی یخ مقایسه می شود.

معمولاً بعد از ماكزیمم نیروی اصطكاك ممكنه در یك سطح جاده داده شده، شیب منحنی منفی می شود. این پدیده ( در اصل نشان می دهد كه بعد از شیب منجر به نیروی اصطكاك ماكزیمم، فشار بیشتر پدال، ترمز كمتری در پی خواهد داشت) روشن می كند كه چرا یك راننده ماهر می تواند فاصله كوتاهتری را نسبت به راننده كم تجربه به دست آورد و چرا كنترل الكترونیكی خودرو آن را كامل می كند. همچنین مقدار پیك منحنی های ضریب اصطكاك با سطح جاده، به طور گسترده ای فرق می كند. برای مثال، بیشترین سود نیروی ترمزی می تواند از كنترل سطوحی مثل یخ تا آسفالت خشك به دست آید.

مشخصه مهم دیگر تایرهای خودرو درترمزگیری، نیروی جانبی بر حسب لغزش است. نیروی جانبی نیروی نگهدارنده تایر از لغزش است تا تایر در یك جهت نرمال هم

جهت با وسیله بماند. معادله نیروی جانبی ذیلاً ‌‌آمده است

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری , سایت دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری , دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری pdf , دانلود تحقیق کنترل ترمزگیری 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل