دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill-sidaa

دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill

دانلود دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill با کیفیت عالی , دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill قابل ویرایش , دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill

دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill

دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill-sidaa

دسته بندی تربیت بدنی
فرمت فایل doc
حجم فایل 60 کیلو بایت
تعداد صفحات 27
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

مفهوم اول

آمادگی جسمانی خوب، تمرین منظم و سطح مطلوب تندرستی برای همه مردم، مهم هستند.

مقدمه

درگزارش مرکز جراحی عمومی و در خصوص فعالیتهای جسمانی که در سال 1996 به چاپ رسید، بر روی ارتباط بین فعالیت جسمانی و سلامت مناسب تا 5 قرن قبل از میلاد و سلامت (25 قرن گذشته ) بررسی شد. در این گزارش بحث ارتباط سلامت و تمرین ،از یونان باستان تا عصر حاضر پی گیری شده است . یادداشتهای اولیه ای که فعالیت را به عنوان امری مفید، برای سلامتی بیان می کند ، اکنون به عنوان اسنادی معتبر شناخته می شوند . مدارکی وجود دارند که فقدان تمرینات منظم را به عنوان عاملی در ضعف آمادگی جسمانی تأیید می کنند . افرادی که تناسب فیزیکی نداشته و بی تحرک هستند، اغلب از فقر حرکتی و شرایط بوجود آمده ناشی از آن رنج می برند و در مجموع این موارد در اینجا به تفصیل مورد بحث قرار خواهند گرفت. همانطوریکه ، تمدنهای غربی ، به طرف ماشینی شدن پیش می روند ، تلاش فیزیکی اهمیت کمتری به عنوان بخشی از زندگی روزمره افراد پیدا می کند . با وجود این نه تنها نیاز به تمرینات منظم کاهش پیدا نکرده است، بلکه این نیاز روز به روز بیشتر هم می شود . در این شرایط ، فعالیتهای جسمانی منظم ، می تواند در بسیاری از روش های زندگی ، سلامتی و تندرستی را افزایش دهد. مدارک علمی اخیر ، که به صورت خلاصه شده ، از گزارش مرکز جراحی عمومی و همین طور دیگر مدارک جدید ، پیسشنهاد می کنند که” با یک روش زندگی سالم ، بیش از هر عاملی دیگری می توان به تندرستی مطلوب رسید :. این بدان معناست که هر یک از ما می توانیم در سبک زندگیمان برای تقویت آمادگی جسمانی در طول عمر ، سلامت و یک تندرستی ، تغییراتی را بوجود آوریم .

اصطلاحات عمومی

در طول کتاب ، اصطلاحات کلیدی که برای نخستین بار مطرح می شوند ، به شکل برجسته ارائه شده اند . شما ممکن است مایل باشید تا تعریف هر اصطلاح را هنگام مطالعه ، کنترل کنید.

– تراکم استخوانی (Bone Integrity) : به معنی توده استخوان با تراکم بالا و عدم وجود نشانه های زوال استخوان (ساییدگی استخوانی).

– تمرین (Exercise) : در اینجا به طور قرار دادی تمرین به عنوان انجام فعالیت جسمانی با هدف رسیدن به آمادگی جسمانی ، تعریف شده است. اما فعالیتهای جسمانی ، به طور عام و به عنوان یک اصطلاح با مفهوم گسترده تر ، همه اشکال (انواع) حرکات با عضلات بزرگ ، شامل ورزشها، رقص ، بازیها، کار، فعالیتهای در طول زندگی و تمرینات برای رسیدن به آمادگی جسمانی را در بر می گیرد. در این کتاب ، تمرین و فعالیتهای جسمانی ، اغلب به جای یک دیگر مورد استفاده قرار می گیرند تا تکرار کمتری برای خواننده وجود داشته و علاقه بیشتری برای مطالعه کتاب بوجود آید.

– سلامتی (Health) : سلامتی ، سطح مطلوبی از تندرستی است که در کیفیت زندگی ، نقش دارد. این مفهوم چیزی چیزی فراتر از رهایی از کسالت و بیماری است، اگر چه رهایی از بیماری برای سلامتی مناسب مهم است . منظور از سطح مطلوب تندرستی ، عبارت است از ، سطح بالای کیفیت روانی، اجتماعی ، هیجانی ، روحی و آمادگی جسمانی با توجه به محدودیتهای وراثتی و ناتوانی شخص یک انسان .

– فقر حرکتی(Hypo Kinetic) : هیپو در لغت به معنای پایین و خیلی کم و کنیتک از حرکت می آید . پس هیپو کنتیک یعنی فقر حرکتی ، حالت فقر حرکتی حالتی است که در آن فاقد فعالیت جسمانی بوده و یا تمرینات کم و ناچیزی را شاهد باشیم . مثالی از این حالتها را در موارد زیر می بینیم : بیماری های قلبی ، کمر درد، دیابت و…

– بیماری (Illness) : بیماری همان احساس کسالت و یا علائم ویژه ای همراه با کسالت است، به عبارت دیگر وضعیتی که در آن تعادل حیاتی بر هم بخود ، بیماری است.

– روش زندگی(Lifestyle) : سبکهای زندگی، الگوهای رفتاری، یا یک نمونۀ زندگی فردی است.

– آمادگی جسمانی (Physical Fitness): آمادگی جسمانی ، توانایی بدن برای فعالیت به طور مؤثر و کار آمد است. آمادگی جسمانی مرکب از آمادگی جسمانی در ارتباط با سلامت و آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت است حداقل 11 بخش مختلف داردو هر بخش، به نوعی در مجموع کیفیت زندگی نقش دارد . آمادگی جسمانی با توانایی فرد در کار کردن مؤثر ، لذت بردن از اوقات فراغت سالم بودن ، ممانعت از فقر حرکتی و قدرت مواجه با وضعیت های فوق العاده (to meet emergency situations) ارتباط دارد. این مفهوم اگر چه با سلامت ، تندرستی و جنبه های روانی ، اجتماعی ، هیجانی و روحی در ارتباط است، اما باآنها تفاوت دارد. ضمن اینکه بهبود امادگی جسمانی در اثر توجه به مواردی زیادی قابل حصول است ، اما در میان این موارد ، نقش اصلی بر عهده تمرینات منظم است که بدون آن ، آمادگی جسمانی ، قابل حصول نیست .

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill , سایت دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill , دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill pdf , دانلود تحقیق اصطلاحات آمادگی جسمانی در ارتباط با مهارت Skill 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل