تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک)-sidaa

تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک)

دانلود تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک) با کیفیت عالی , تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک) قابل ویرایش , تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک)

تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک)

تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک)-sidaa

دسته بندی زمین شناسی
فرمت فایل doc
حجم فایل 210 کیلو بایت
تعداد صفحات 27
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

تعیین مشخصات خاك (ژئوتكنیك )

مقدمه

در رشته مكانیك خاك و مهندسی پی یا ( ژئوتكنیك ) ، تعیین مشخصات خاك تعریفی از چگونگی رفتار و ویژگیهای خاك از اهمیت زیادی برخوردار است . در كارهای عمومی كه غالباً با خاك سروكار داشته و مجبور به تصرف در وضعیت موجود آن هستیم ، لازم است توانایی خاك برای تحمل بارهای وارده از سوی ما و نیز قابلیت آن به عنوان یك مصالح در روبرو شدن با حالات و شرایط متفاوت مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد . تمام این مطالب ما را به تعریف آزمایشهایی برای تعیین خواص مكانیكی و مقاومتی خاك و نیز احیاناً ویژگیهای فیزیكی آن رهنمون می سازد كشورهای مختلف سعی كرده اند آزمایشهای لازم را بصورتی ثابت تعریف كنند تا قابل استفاده در محلهای مختلف باشد و بتوان از نتایج آن برای مقایسه و نیز انجام كارهای پژوهشی سود و نیز از خطاهای دستگاهی و … احتراز جست . اكنون تقریباً این آزمایشها به صورت ثابتی تعیین شده اند ، اگر چه ، پیشرفت تكنیك حساسیت ، دقت و یا سرعت آنها افزایش یافته است ولی تغییرات زیادی پیدا نكرده اند . البته ممكن است برای موارد خاصی ، آزمایشهای خاصی نیز ابداع شود . به هر حال در این كتاب با توجه به نیازهای پروژه های عمرانی درگیر با خاك بهتعیین ویژگیهای مقاومتی خاك ، آزمایشهایی ذكر شده است . این آزمایشها عمدتاً آزمایشگاهی و بنابراین كوچك مقیاس بوده و برروی نمونه های كوچكی از خاك انجام شده و مشخصات لازم را تعیین می كنند . در كنار این آزمایشها ، آزمایشهای صحرایی نیز وجود دارند كه در پروژه های مهم و حساس وجود آنها ناگزیر و به طور كلی نتایج اطمینان بخش تری را به ما خواهند داد .

هر چند هزینه انجام آنها قابل مقایسه با نمونه ها‌ی آزمایشگاهی نیست .

در این كتاب دانشجو با این آزمایشها آشنا خواهد شد و با تمرین و انجام آنها به توانایی نسبتاً خوبی در انجام آزمایش و تحلیل نتایج آن دست خواهد یافت . البته دانشجو باید چگونگی استفاده از این نتایج را در امر طراحی نیز بیاموزد . كتب نظری مكانیك خاك و مهندسی «‌پی » تا حدود زیادی وی را در این امر یاری خواهند كرد .

اساس این كتاب بر محور كتابی است از Braja M.Das به نام

Soil Mechanics Laboratory Manual

كه سه فصل (18.19.20) بر‌آن افزوده شده است . ضمناً با توجه به وجود نرم افزار كامپیوتری در كتاب فوق تصمیم گرفته شد كه بهمراه این كتاب در صورت تمایل نرم افزار مذكور نیز در اختیار علاقه مندان قرار گیرد .

امید است این تلاش مورد استفاده دانشجویان محترم و عزیز این مرز و بوم الهی قرار گیرد و در ارتقاء دانش آنها موثر و مفید افتد .

آزمایشهای آزمایشگاهی و تهیة گزارش

آزمایشهایی كه در آزمایشگاه برروی خاك برای تعیین خواص فیزیكی آنها انجام می شود ،بخش لازمی برای طراحی و اجرای پی سازه ها ، تعیین ویژگی و نیز بهبود این خواص و كنترل مشخصات و میزان تراكم خاك محسوب می شوند . باید به خاطر داشت كه خواص فیزیكی رسوبات طبیعی خاك در فاصله حتی چند صد متر یا فوت تغییرات عمده‌ای دارند . روابط تئوریك و تجربی اساسی و اصلی كه در مكانیك خاك استفاده می شوند در كارهای عملی نیز صرفاً وقتی استفاده می شوند كه پارامترهای فیزیكی مورد اشاره ای كه باید در این روابط به كار روند ، در آزمایشگاه به دست آمده باشند . لذا ، اطلاع و آموختن روش انجام این آزمایشها برروی خاك در آزمایشگاه ، نقش مهمی در حرفة مهندسی ژئوتكنیك دارد .

استفاده از دستگاه ها و وسایل آزمایشگاهی

از حیث قیمت ، قیمت این دستگاه همواره متغیر بوده است . برای آنكه نتایج خوبی داشته باشیم باید این دستگاه ها به خوبی نگهداری شوند . كالیبره كردن اجزای آنها مانند ترازوها و حلقه های بارگذاری ، باید بطور مداوم كنترل شود . لازم است تمام وسایل قبل و بعد از استفاده تمیز باشند . این امر در بهتر شدن نتایج نقش با اهمیتی دارد .

ثبت اطلاعات

در هر آزمایش ، همواره عادت به ثبت اطلاعات در جدولی مناسب بلافاصله بعد از انجام آزمایش كاری لازم محسوب می شود بعضی اوقات ، دانشجو روی كاغذ با دستخط ناخوانا این اطلاعات را می نویسد ، در حالی كه این كاغذ ممكن است گم شود یا به دور افكنده شود این كار ممكن است موجب آن شود كه آزمایش تكرار شود و یا حتی نتایج ناصحیحی به دست آید .

تهیة‌گزارش

در كلاس درس بسیاری از آزمایشهایی كه شرح داده می شود باید توسط گروه های كوچك(3.2 نفره ) انجام شود ولی هر گزارش باید توسط یك یك دانشجویان تهیه شود .

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک) , سایت تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک) , تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک) pdf , تعیین مشخصات خاک (ژئوتکنیک) 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل