تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران-sidaa

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

دانلود تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران با کیفیت عالی , تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران قابل ویرایش , تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران-sidaa

دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل docx
حجم فایل 12 کیلو بایت
تعداد صفحات 17
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران

بررسی ویژگیهای اقتصاد ایران از نگاه كلان نگری و بررسی ساختار دیوان سالاری دولتی ، همچنین آثار افزایش جمعیت و چگونگی هزینه كردن درآمدهای نفتی و قدرت خرید آن محورهای سخنرانی آقای دكتر محمدحسین ادیب یك صاحب نظر اقتصادی بودكه به تازگی در خانه مدیران سازمان مدیریت صنعتی ایراد شد.
وی كه عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه اصفهان است در آغاز سخنان خود به فرصتها و تهدیدهای بخش صنعت در اقتصاد 5سال آینده كشور اشاره كرد و افزود: پیش از ورود به بحث اصلی ، بررسی چند ویژگی از اقتصاد كلان ایران ضروری به نظر می رسد.همان طور كه می دانید ما دارای نوعی بوروكراسی دولتی هستیم كه كار یك نفر را به چهارنفر سپرده است و كاری را كه بخش خصوصی مثلا با یكهزار تومان انجام می دهد، این نوع بوروكراسی به سه هزار تومان انجام می دهد. وی افزود: تا سال 1350، سالیانه تعدادیك میلیون تولد در ایران ثبت می شد. اما این تعداد افزایش می یابد و در سال 58 به دومیلیون تولد در سال رسید، این فرایند برای مدت ده سال تداوم داشت . از سال 68 تعدادمتولدین بطور سالانه كاهش می یابد، طوری كه در سال 1373 تعداد متولدین ثبت شده یك میلیون و دویست هزار نفر اعلام شد كه تقریبا تا سال جاری ادامه یافته و این به معنای نوعی ثبات جمعیتی در كشورمان است .
اما اولین طلایه داران موج ده ساله “58-68″، در فروردین ماه امسال ، 20 سالگی خودرا پشت سر گذاردند. این جمعیت 20ساله از حالا به بعد به دنبال فرصت اشتغال هستند.به عبارت دیگر در برش 10 سال آینده ده تا دومیلیون نفر قرار است وارد بازار كار شوند واگر در شاكله برنامه سوم بیندیشیم ، در برش پنجسال آینده 5 تا دومیلیون یا 10 میلیون نفروارد بازار كار خواهندشد.
آمار بانك مركزی حاكی است كه سال گذشته تعداد 340 هزار اشتغال در كشور ایجادشده است . خوب ، اگر ما با این بضاعتی كه سال گذشته حركت كردیم قصد داشته باشیم پنج سال آینده را نیز ادامه دهیم پس 5 تا 340 هزار اشتغال یعنی یك میلیون و 700 هزارشغل ایجاد خواهدشد. اما گفته شد تعداد 10 میلیون نفر قرار است ظرف 5 سال آینده وارد بازار كار شوند. اختلاف این دو حدود 8 میلیون است . و این مطلبی است كه آقای خاتمی در سخنرانی تبریز به آن اشاره كردند كه گفتند، “لشكر بیكاران در راه است “. دراصطلاح جامعه شناختی به لشكر بیكاران ، لشكر اغتشاش نیز گفته می شود.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران , سایت تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران , تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران pdf , تحقیق فرصتها و تهدیدهای اقتصاد ایران 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل