تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک-sidaa

تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک

دانلود تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک با کیفیت عالی , تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک قابل ویرایش , تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک

تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک

دانلود تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک در 13 صفحه در قالب word و قابل ویرایش:

========================================================
تمامی فایل های سیستم، توسط کاربران آن آپلود می شود. اگر در فایلی تخلفی مشاهده کردید و یا مالک پروژه ای بودید که از وجود آن در سایت رضایت نداشتید با ما تماس بگیرید، در اسرع وقت به گزارش شما رسیدگی می شود.
neginfile.ir@gmail.com                       info@neginfile.ir
========================================================قسمتهایی کوتاه از متن:


چکیده

علیت نخستین اصل بدیهی حاکم بر اذهان بشری است که به مثابه پایه هر نوع معرفتی تلقی شده و بطلان ویا انکار آن -وحتی تفسیرهای متفاوتش- برآیندهای متعدد و موثری در معارف بشری به دنبال دارد.
فلاسفه اسلامی معتقدند آدمی از بدو حیات وجود قانون علّی میان پدیدهها و ضرورت رابطه علی ومعلولی – به عنوان لازمه اصل علیت- را میپذیرد. فیزیک کلاسیک نیز تا قرن نوزدهم آن را اصل بنیادی و تخلفناپذیر در علم قلمداد میکرد، تااینکه در قرن بیستم با کشف کوانتوم روابط قطعی و قابل پیشبینیبینی پدیدهها به عدم قطعیت مبدل گشت.
هدف از نوشتار حاضر، تطبیق نظریات متفکر اسلامی معاصر، شهید مطهری و دیدگاه فیزیکدان جدید، ماکس پلانک در مسأله علیت بوده و به روش توصیفی- تحلیلی بدین نتیجه میانجامد که علی رغم اختلاف حداکثری فیزیکدانان و متفکران اسلامی، این دو دیدگاه قابل جمع و تلفیق میباشد.
فهرست مطالب:
چکیده
مقدمه
-1 مفهوم شناسی
-1-1 علت در لغت
-2 -1 علت در اصطلاح
-1-2-1 تعریف فلاسفه و متکلمان اسلامی
2-2-1علّت- در علوم طبیعی و فیزیک
-3-1 مفهوم علیت
2منشأ- تصور واثبات اصل علیت
-3 پیامدهای نظریه کوانتومی پلانک
-4 رابطه علی از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک 1-
4ضرورت- علّی
-2-4 رابطه رورتض علّی و اختیار
-3-4 معجزه
-5 مقایسه آراء شهید مطهری و پلانک
نتیجه
منابع


توجه:هدف ما در سايت نگين فايل کمک به دانشجويان و دانش پژوهان عزيز براي بالا بردن سطح بار علمي آنها مي باشد پس لطفا نگران نباشيد و با اطمينان خاطر اقدام به خريد بفرماييد.

پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک بزنید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.


پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

کسب درآمد با آپلود فایل  افزایش فروش با تولید محتوا

پکیج تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک , سایت تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک , تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک pdf , تحقیق بررسی علیت از دیدگاه شهید مطهری و ماکس پلانک 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل

خرید کاندوم خاردار