روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور-sidaa

روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور

دانلود روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور با کیفیت عالی , روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور قابل ویرایش , روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور

روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور

روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور-sidaa

دسته بندی دام و طیور
فرمت فایل doc
حجم فایل 64 کیلو بایت
تعداد صفحات 8
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی

پرتونگاری سینه در گوساله ، گوسفند و بز عملی است و میتواند درتشخیص تومورها ، پنومونی و اتلكتازی كمك مفید باشد . برونكوگرافی ، با استفاده از ماده حاجب ، برای تعیین حالت نای و برونشها با ارزش است ولی برای جلوگیری از سرفه ای كه در اثر عبور سوند ایجاد میشود بیهوشی عمومی اجتناب ناپذیر است .

به دست آوردن نمونه خلط جهت مطالعات باكتریولوژیك نیز با ارزش است و روش كار در گاو قابل اجرا است . ولی قبلا باید داروی آرامبخش را به منظور جلوگیری از تحریك پذیری حیوان پیش بینی نمود تا بتوان زبان را برای مشاهده مجرای حلق به جلو كشید .

بزل حفره جنب نیز مانند آزمایش خلط اطلاعات مفیدی در باره وضع بیمار به دست می دهد . در گاو در صورت ظن به وجود ترشحات باید سوزن را با اجتناب از مجروح كردن پریكارد در ششمین یا هفتمین فضای بین دنده ای و در پاییت سطح مایعی كه به وجود آن گمان می رود وارد كرد و با سرنگ كشید . در اسب سوزن را در هفتمین فضای بین دنده ای پهلوی راست و ده سانتی متر بالاتر از سیاهرگ مهیمزی و در طرف چپ در هشتمین فضای بین دنده ای وارد می كنند . بزل ریه برای تعیین نوع میكروب مولد ، با سوزن عملی است ولی خطر بزرگ آن انتشار عفونت در پرده جنب است .

ریه ها:

محدوده ی ریوی در گاو : محدوده ی ریه در طرف چپ از یازدهمین فضای بین دنده ای شروع واز میانه دنده ی نهم عبور كرده و به حدود یك كف دست بالاتر از مفصل آرنج ختم میگردد. محدوده ریه در طرف راست به اندازه یك كف دست عقب تر (تا حدود دنده 12 ) ازآن در طرف چپ است زیرا در طرف چپ ریه توسط پیش معده ها كمی به سمت جلو (تاحدود دنده 11 ) رانده شده است.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور , سایت روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور , روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور pdf , روشهای آزمایش دستگاه تنفسی و معاینات بالینی دام و طیور 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل