دسته‌بندی نشده · ژانویه 21, 2022 0

دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم-sidaa

دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم

دانلود دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم با کیفیت عالی , دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم قابل ویرایش , دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم

دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم

دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم-sidaa

دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل doc
حجم فایل 26 کیلو بایت
تعداد صفحات 22
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

چكیده

سه گیاه اسفرزه ،بارهنگ، پسیلیوم ( متعلق به تیره بارهنگ ) كه از منابع مهم تولید طبیعی موسیلاژ جهان شناخته شده و در فلات ایران بهتر از دیگر نقاط می روید . در این تحقیق از نظر كمیت ، كیفیت و افزایش بذر در سطح زراعی تحت اثر عوامل اقلیمی- خاكی برخی مناطق الگویی در ایران مورد مطالعه قرار گرفته است . بذر این گیاه محتوی مقادیر زیادی موسیلاژ است كه بیشتر از استفاده های دارویی و صنعتی شهرت دارد .

در حال حاضر بازار بی رقیب عرضه موسیلاژ به تقاضای جهانی ، از ان هندوستان است . ضرورت این تحقیق از آن جهت بود كه نشان دهد آیا ایران می تواند از نظر هدفهای یاد شده در مقاله بر هندوستان برتری دارد؟

با توجه به پراكنش طبیعی این گیاهان در فلور ایران سه منطقه كشت دراطراف تهران شامل : باغ گیاه شناسی ملی ایران در ناحیه چیتگر ، مزرعه پژوهشی دانشكده علوم دانشگاه تهران در منطقه مردآباد كرج و ایستگاه پژوهشی موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع در ناحیه آبسرد نزدیك دماوند و دو منطقه كشت در اطراف اصفهان : یكی در محوطه دانشگاه اصفهان و دیگری در ناحیه كبوتر آباد آن شهر ، در نظر گرفته شده است. این گیاهان دست كم در سه نوبت متوالی : اوایل بهار ، اواسط بهار و اواخر بهار در قالب طرح بلوكهایی به كلی تصادفی ( چهار تكراری ) با در نظر گررفتن فاصله كاشت پایه ها در هر بلوك كشت شوند .

با توجه به طول دوره كشت ومنطقه مناسب ، می توان نتیجه گرفت كه كشت اسفرزه در تهران و كشت پسیلیوم و بارهنگ در اصفهان بیشتر مقرون به صرفه است . به طور كلی مناسبترین زمان و مكان كشت جهت تولید محصول بذر بارهنگ ، كشتهای دوم در محوطه دانشگاه اصفهان و كشت اول ناحیه كبوتر آباد به ترتیب با مقادیر 275 و 230 گرم بر متر مربع است .

بالاترین مقدار محصول بذ رمربوط به كشت اول اسفرزه در ناحیه همند ، برابر 310 گرم بر متر مربع است . بهترین زمان و مكان كشت پسیلیوم از نظر محصول بذر كشت اوایل بهار در كبوتر آباد با 175 گرم بر متر مربع است . از طرفی مقایسه میانگین محصول بذر در مناطق مختلف كشت نشان می دهد كه این محصول برای اسفرزه در همند ( 208 گرم بر متر مربع ) ، برای بارهنگ در محوطه دانشگاه اصفهان ( 232 گرم بر متر مربع ) و برای پسیلیوم در كبوتر آباد ( 195 گرم بر متر مربع ) بیشتر از نقاط دیگر بوده واسفرزه بیشتر از بارهنگ و این یكی بیشتر از پسیلیوم محصول می دهد .

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم , سایت دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم , دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم pdf , دانلود مقاله اثر اقلیمی، خاكی بر مبنای محصول بذر اسفرزه ،بارهنگ و پسیلیوم 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل