دسته‌بندی نشده · ژانویه 21, 2022 0

دانلود مقاله آب در كشاورزی-sidaa

دانلود مقاله آب در كشاورزی

دانلود دانلود مقاله آب در كشاورزی با کیفیت عالی , دانلود مقاله آب در كشاورزی قابل ویرایش , دانلود مقاله آب در كشاورزی

دانلود مقاله آب در كشاورزی

دانلود مقاله آب در كشاورزی-sidaa

دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل doc
حجم فایل 47 کیلو بایت
تعداد صفحات 27
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

نیروهای محرك و تهدید هاآب برای كشاورزی

حیطه وسیعی از آب تحلیل رفته و غیر تحلیل رفته استفاده شده درزیر بخش های كشاورزی مربوط به موارد محیطی، اقتصاد ی، اجتماعی برجسته و برخورد های حرفه ایی را می پوشاند، آب برای كشاورزی، آب حاكم استفاده شده از جریانات آبی برای آبیاری و آب باران و رطوبت خاك درجنگل ها و زمین های كشاورزی می باشد. تبخیر از بدنه های آب تازه و زمین های مرطوب برای زیست ستیزی و ماهی گیری دریائی و درون مرزی مهم

می باشد آبیاری از 70 درصد حجم های آبی مختصر جهانی (كه در ; 800/6 همین شده است) استفاده می كند، درحالیكه استفاده كلی كشاورزی درحدود 90 درصد استفاده كلی آب روان و آب باران را (000/25 ). نشان می دهد. جدول درشكل 1 طبقات مختلفی از آب كشاورزی و استفاده شان را برای محصولات (آبیاری شده، باران خورده و زمین خشك) زیر بخشهای جنگی، ماهیگیری و دامها نشان می دهد .

مطالبات كشاورزی استفاده جاری از بارش باران، رطوبت خاك و آب های روان رابرای تولیدات كشاورزی نشان می دهد. این با مطالبات طرح ریزی شده ی كلی فرق می كند و شكاف سرمایه گذاری سریع و عظیم برای ذخایر آبی، گاهی اوقات با هنوان نا سازگاری و تناقض ذخیره ی آبی اشاره می شود. علاوه برهمه این ها، كشاورزی برای جمعیت جهانی تحت و ضعیت های آبیاری و بارانی ؛ خوراك و غذای مورد نیاز را تامین می كند (اپل گرن و كلهن، 2001).

دریك چشم انداز وسیعتر نه تنها اصلی ترین مصرف كننده ی آب میباشد بلكه فاكتور حیاتی شكل گیری بیوم های آب تازه و جهانی می باشد كه قسمت الزامی خدمات اكو سیستم حافظ زیست را تشكیل می دهد. كشاورزی همچنین یك دلیل جایی و آلودگی منابع آب می باشد و همچنین چرخه غذایی را درمسیر های آب های و سیستم های آب خاك مختل می كند و آب غیر مفید و باارزش كمتری برای استفاده های آبی ارائه می دهد. كشاورزی اولین مركزاقتصادی حافظ زیست قدیمی را ارائه داد كه به طور0.75 نزدیك با ارزش های اصول و مقررات حرفه ای به خصوص و فرهنگی زمین و آب كه برروی آن جوامع سنتی و قدیمی ساخته می شوند، اتصال داشت. استفاده آبی كشاورزی و صول مقررات حرفه ای موضوع گسترده و وسیعی را تشكیل می دهد كه ماورای تولید غذا، تولید ماكزیمم، صلا حیت

استفاده آب بهبود یافته و حفاظت از محیط زیست می رود. آب دركشاورزی به ملور گسترده با آبیاری رابطه دارد. انقطاب بستر و افزایش درتولید غذای جهانی از، 1960 تا، 1980حیطه مهمی براساس بسط وگسترش در حیطه آبیاری جهانی از 140 میلیون هكتار با 240 هكتار، بود.

250 میلیون هكتار منطقه آبیاری شده وجود دارد كه تقریبا 0.75 آن دركشور های درحال توسعه و چهار كشور، چین، هند، ایالات متحده آمریكا و پاكستان، شامل نصف زمین های آبیاری شده جهان می باشند.

شكل 1: جدول استفاده های آبی دركشاورزی و تاثیراتش.

تجارت آب موجود، تغییرات در ذخیره، تخریب محیطی

استفاده مسیل

و تاثیرات آن

آب باران و استفاده رطوبت خاك

مختصراتی از آب رودخانه و استفاده زیر زمینی

زیر بخش كشاورزی

تجارت غذائی، كمك غذایی

آلودگی رود خانه ای منابع غیر محلی

آبیاری تكمیلی / محصول آبی، استفاده غیر رقابتی

12 درصد منطقه كشاورزی

آبیاری

تجارت غذائی، كمك غذائی، تخریب زمین

آلودگی رودخانه ای، منابع غیر محلی

88 درصد مناطق كشت شده، تولید محصول صادراتی، پستی و نقدی

آبیاری تكمیلی /محصول آبی، ذخایر آبی روستایی

محصولات بارانی

كاهش و افزایش و ذخیره ؛ تجارت غذایی،‌كمك غذایی،‌تخریب زمین

چرای فصلی زمین های پشت سیل برده

حیطه ؛ به مدیریت زمین چراگاه

ذخیره های آبی دام، تولید بر اساس علوفات آبیاری شده

دام

تجارت غذا، كمك غذا

ماهیگیری های تسخیری ؛ كشاورزی در بدنه های آبی طبیعی

آبزی پروری بركه ای و استخری

ماهی گیری

كاهش در ذخیره، چوب سوخت و الوار صادراتی – وارداتی

تاثیر روی رسوب گذاری و سیلابها

جریان كاهش یافته ی استفاده تحلیل رفته سالیانه (500/1 -500)، جریانات و ریزش های درونی با سطح پایین پیشرفته

آبیاری جنگلی

جنگلداری

2-1- جمعیت و غذا :

آب برای تولید كشاورزی ضروری می باشد و ارتباط آن با امنیت غذایی و موارد جمعیتی اغلب در دسترسی آبی و كمیابی آبی با منابع آبی معین توزیع شده روی جمعیت درحال افزایش، منعكس می شود. با عنوان یك پیامد چشم اندازهای اصول و مقررات حرفه ای از آب در كشاورزی به طور نزدیك با بحث malthuian روی جمعیت،‌كمیابی آبی ناسازگاری ها مربوط شده است. رشد جمعیت جهان ادامه خواهد داشت، اگر چه در میزان های كاهشی (شكل 2) می باشد و تا سال 2050 به جمعیت حدود 9 بیلیون می سازد. به طور كلی رشد اساسا در جمعیت انبوه كشور های در حال پیشرفت با كاهش جزیی در جمعیت در كشور های پیشرفته اتفاق خواهد افتاد.

شكل (2) : رشد جمعیت طرح شده.

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود مقاله آب در كشاورزی , سایت دانلود مقاله آب در كشاورزی , دانلود مقاله آب در كشاورزی pdf , دانلود مقاله آب در كشاورزی 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل