دسته‌بندی نشده · ژانویه 21, 2022 0

دانلود مقاله آبیاری قطره ای-sidaa

دانلود مقاله آبیاری قطره ای

دانلود دانلود مقاله آبیاری قطره ای با کیفیت عالی , دانلود مقاله آبیاری قطره ای قابل ویرایش , دانلود مقاله آبیاری قطره ای

دانلود مقاله آبیاری قطره ای

دانلود مقاله آبیاری قطره ای-sidaa

دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل doc
حجم فایل 10 کیلو بایت
تعداد صفحات 9
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

از گذشته های دور كشاورزی یكی از مهمترین راه های تأمین غذای انسان بوده است. زراعت در ابتدا بستگی زیادی به مقدار بارش برف و باران داشت و اگر در یك سال به اندازه كافی بارندگی نمی شد، محصول خوبی هم بدست نمی آنمد، بنابر این، نیاكان ما به فكر افتادند تا از آبهایی كه در طبیعت به صورت رودخانه، چشمه، چاه و قنات وجود داشت، برای آبیاری زمینهای خود استفاده كنند. به این ترتیب بود كه روش زراعت دیم به زراعت آبی تبدیل شد.

از بین رفتن خاك كشاورزی، دشواریهای فراوان آبیاری و صرف وقت و هزینه زیاد، انسان را به فكر انداخت تا راه جدیدی برای آسان تر شدن آبیاری مزارع خود پیدا كند. سرانجام با الهام از ریزش باران در طبیعت «آبپاش» اختراع شد. ولی چون از این وسیله نمی توانستند برای زمینهای بزرگ استفاده كنند، روش تازه ای برای آبیاری باغها و مزارع پیدا كرده، آن را « آبیاری تحت فشار » نامیدند.

در این روش آب به وسیله پمپ یا ختلاف ارتباع تحت فشار قرار گرفته و به صورت باران یا قطره و یا روشهای مناسب دیگر، در اختیار گیاه قرار می گیرد.

آبیری تحت فشار، روش ها و دستگاه های مختلفی دارد كه یكی از آنها روش آبیاری «قطره ای» است.

روش آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای روشی است كه در آن آب به وسیله فشاری كه توسط پمپ و یا اختلاف ارتفاع به وجود می آید وارد لوله های اصلی و فرعی شده و با استفاده از قطره چكان ها به صورت قطره در پای درخت یا بوته چكیده و آب مورد نیاز آن را تأمین می كند. برای جلوگیری از ورود اجسام به داخل لوله ها، ابتدا آب از صافی های مخصوص گذشته و سپس وارد لوله ها می شود. در صورتیكه نیاز به دادن سموم و عناصر غذایی به گیاه باشد، می توان این مواد را با روشهایی كه گفته خواهد شد به آب اضافه نموده و در اختیار گیاه قرار داد.

با انجام آزمایش های گوناگون، مقدار آب مورد نیاز هر گیاه قبلا معین شده است و با قرار دادن تعداد معینی قطره چكان در اطراف هر گیاه، مقدار آب مورد نیاز آن در اختیارش قرار می گیرد.

این روش، بازدهی بسیار بالایی دارد و می توان از آن برای آبیاری باغهای مختلف و بسیاری از گیاهان جالیزی در خاكهای مختلف با زمینهای دارای پستی و بلندی استفاده كرد.

درصورت وجود مزارع و باغهای بزرگ، بهتر است آن ها را به قطعه های كوچكتر تقسیم نموده و به نوبت آبیاری كرد.

قسمتهای مختلف روش آبیاری قطره ای

تجهیزات آبیاری قطره ای از سه قسمت اصلی تشكیل شده است كه عبارتند از:

1-قسمت تأمین فشار و كنترل مركزی

2- لوله ها(لوله های انتقال آب و لوله های داخل مزرعه)

3- قطره چكان

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود مقاله آبیاری قطره ای , سایت دانلود مقاله آبیاری قطره ای , دانلود مقاله آبیاری قطره ای pdf , دانلود مقاله آبیاری قطره ای 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل