دسته‌بندی نشده · ژانویه 21, 2022 0

دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور-sidaa

دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور

دانلود دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور با کیفیت عالی , دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور قابل ویرایش , دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور

دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور

دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور-sidaa

دسته بندی کشاورزی و زراعت
فرمت فایل doc
حجم فایل 135 کیلو بایت
تعداد صفحات 24
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

مقدمه :

یك راهنما برای تولید موفق، غذای مناسب برای گاو است. هزینه غذا بیشترین بهایی است كه برای نگهداری گاو باید پرداخت. فهم مراحل هضم نشخواركنندگان و غذای اصلی آن ها، نیازمند غذا دادن و مدیریت خوب است.

در سال شش زمان كلیدی وجود دارد كه وضعیت بدن دام مورد ارزیابی قرار گیرد . این زمان ها عبارتند از: اواسط دوره خشكی، زایمان، و تقریبا 45، 90، 180،270 روز بعد از شروع شیرواری.

آنچه در زیر می آید به شرح اهداف معین در خصوص وضعیت بدن دردوره خشكی می پردازد.

تغذیه گاو در دوران خشكی و تعادل كاتیون و آنیون در جیره گاو

دوره خشكی

نمرة ایده آل وضعیت بدن برای یك گاو خشك 5 و3 می باشد. برای حصول عملكرد و سلامتی مطلوب در مراحل اولیه شیرواری كه درپی دورة خشكی می آید، وضعیت بدن باید حداقل 3 و حداكثر 4 باشد.

اثبات شده است كه یك گاو در طی دوره شیرواری چربی بدن را با بازده بیشتری نسبت به دوره خشكی ذخیره می كند. گاهاً یك گاو قبل از اینكه به نمرة وضعیت قابل قبولی برسد، باید خشك گردد. از این رو یك مدیر باید گاوهای خشك را به منظور اضافه وزن و حصول نمرة وضعیت مطلوب تغذیه كند. بدیهی است كه یك برنامه تغذیه ای حساب شده همراه با بازدیدهای مكرر برای بالا رفتن وضعیت بدن گاوهای خشك( البتشه بدون چاق شدن گاو) ضروری است.

یك دوره خشكی 8 تا 6 هفتگی برای گاوها، به طور قابل توجهی باعث افزایش تولید شیر در دوره های بعدی نسبت به زمانی كه دورة خشكی داده نشود، می گردد. اساساً مدت طولانی تر دوره خشكی، كل تولید شیر را برای هر دو دوره شیردهی كاهش می دهد . دلایل مختلفی برای تشریح اثرات سودمند دوره خشكی از جمله نیاز به جایگزین كردن ذخایر مواد مغذی بدن برای و احتیاجات جهت ساختن بافت ترشحی در پستان پیشنهاد شده است. بیشتر نتایج پژوهشی نشان می دهند كه ذخیره دوباره مواد مغذی در بافت ها با وجود این كه مهم است. ولی احتمالاً دلیل اصلی برای اثرات سودمند دوره خشكی نیست. برای مثال وقتی فقط به نصف پستان دورة خشكی داده می شود، این نیمه پستان به طور قابل توجهی شیر بیشتری در شیردهی بعدی تولید می كند گاو خشك باید به اندازه كافی تغذیه شود تا در یك وضعیت خوبی باشد. ولی نه به اندازه ای كه در زمان زایش چاق شود.

گاوهای خیلی چاق در زمان زایش، نسبت به گاوهایی كه درشرایط خوب هستند، بیماری و مشكلات زیادتری دارند. مشكلات گاوهای بیش از حد چاق به سندرم گاو چاق نامیده می شود. گاوهایی كه جیره پرانرژی دریافت كرده اند ودوره خشكی طولانی تری داشته اند اكثراً به سندرم گاو چاق مبتلا می شوند بعضی از مشكلات دیگر از جمله بروز تب شیر، كتوز، پیچ خوردگی شیردان، جفت ماندگی، ادم پستان، ورم پستان و مرگ همراه با این سندرم دیده می شود اگر گاو خوب تغذیه شده باشد . ممكن است به طور قابل توجهی طی نیمه دوم دورة شیردهی افزایش وزن داشته باشد. از این رومیزان بالای افزایش وزن در دوره خشكی مورد نیاز نیست گاو خشك باشد شرایط خوب بدنی در اواخر دوره شیردهی، قادر به تأمین انرژی مورد نیازش از علوفه با كیفیت مناسب می باشد. اگر گاو در ابتدای دوره خشكی تحت شرایط ضعیفی به سر برده باشد و یا كیفیت علوفه خیلی پایین باشد كنسانتره كمی مورد نیاز است. مهم است كه گاو خشك پروتئین، مواد معدنی، ویتامین و سایرمواد مغزی مورد نیازش را دریافت كند. اگر هر كدام از این مواد مغزی در علوفه كم باشد آن ها باید به صورت كنسانتره و یا مكمل تأمین شود. به غیر از انرژی، سایر مواد مغزی نیز برای گاو جهت تأمین حد مطلوب سلامت و برای تجدید ذخایر بدن مورد نیاز هستند. ازلحاظ اهمیت نسبی، تمام مواد مغذی برای توسعه یك جنین سالم مورد نیاز هستند. وقتی كه گاو خشك به مقادیر كافی از هر یك از این مواد مغذی ضروری دریافت نكند، گوساله ممكن است ضعیف شود درصد پروتئین و چند ماده معدنی مورد نیاز جیره گاوهای خشك در مقایسه با گاوهای شیرده، كمی پایین تر است. اكثر جیره ای عملی برای گاوهای خشك باید حاوی مكمل نمك بوده و معمولاً به وسیله مواد معدنی كم مصرف غنی شده باشند به همین ترتیب، مكمل فسفر و كلسیم اغلب مورد نیاز است. در گاوهای خشك حدود دو هفته قبل از زایش، دادن كنسانتره شروع شود این عمل اجازه می دهد كه میكروبهای شكمبه و بسته های متابولیكی گاو قبلاً به خوردن مقادیر قابل توجهی از كنسانتره كه در اوایل دوره شیردهی مورد نیاز می باشد، عادت كنند. گاو خشك باید گوساله خود را در یك محیط تمیز و راحت به دنیا بیاورد.

24 صفحه فایل ورد قابل ویرایش

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور , سایت دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور , دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور pdf , دانلود تغذیه گاو و استاندارد اندازه گیری ید، سبوس گندم و دانه ذرت در تغذیه دام و طیور 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل