دسته‌بندی نشده · ژانویه 20, 2022 0

دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص-sidaa

دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص

دانلود دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص با کیفیت عالی , دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص قابل ویرایش , دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص

دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص

دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص-sidaa

دسته بندی بازاریابی و امور مالی
فرمت فایل zip
حجم فایل 15 کیلو بایت
تعداد صفحات 13
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 13 صفحه

نگاهی به نرخ ارز، هزینه تولید، تورم و بودجه عمرانی در ارتباط با كسری بودجه بیماری برزیلی محمد‌حسین ادیب بخش پایانی دولت احمدی‌نژاد در سال 85 با استفاده از گزینه چاپ اسكناس برای مقابله با اثرات تورم اقتصاد كشور را دچار بیماری برزیلی كرد و بدین ترتیب اغنیاء را غنی‌تر و فقرا را فقیرتر نمود.
با این حال به اعتقاد دكتر محمدحسین ادیب رویكرد دولت در تنظیم بودجه سال 86 مثبت بوده، به طوری كه از زمان مظفرالدین شاه یا احمدشاه تاكنون چنین بودجه بهداشتی نوشته نشده بود.
اگر دولت ناگزیر به ارائه لایحه متمم نشود این بودجه بسیار كارساز خواهد بود.
پنجمین و آخرین قسمت این مقاله را با هم می‌خوانیم: بنزین 1 – پیشنهاد می‌شود مالیات بر مصرف در کشور جایگزین مالیات بر تولید شود.
2 – مالیات بر تولید ضد اشتغال و ضد تولید است.
3 – برای تحقق این امر کلیه واحدهای تولیدی از پرداخت مالیات معاف شوند.
4 – در همه کشورهای غربی مالیات بر بنزین و دخانیات مهم‌ترین منبع درآمد دولت‌ها تلقی می‌شود.
5 – هر اندازه بنزین گران‌تر شود وسائل نقلیه عمومی در سطح بیشتری جایگزین وسائل نقلیه شخصی می‌شود.
در نتیجه ترافیک شهری روان‌تر می‌شود.
6 – به استثنای ایران، آمریکا، استرالیا و آفریقای جنوبی، در هیچ کشور دیگر دنیا مردم از وسائل نقلیه شخصی برای رفتن به محیط کار خود به صورت گسترده استفاده نمی‌کنند.
7 – هر چقدر بنزین گران‌تر شود احداث مترو در کلان‌شهرها، توجیه اقتصادی بیشتری خواهد داشت.
8 – بنزین باید تا حدی گران شود که استفاده از وسائل نقلیه شخصی برای رفت‌و‌آمد به محیط کار غیراقتصادی شود.
9 – هر اندازه بنزین گران‌تر شود، آلودگی محیط‌زیست کمتر است.
10 – هر اندازه بنزین گران‌تر شود استفاده از وسائل نقلیه کم مصرف در سطح بیشتری جایگزین استفاده از وسائل نقلیه پرمصرف می‌شود.
11 – بنزین هر چقدر گران شود باز هم ارزان است.
12 – پیشنهاد می‌شود، فروش تراکم ممنوع و شهرداری‌ها مجاز شوند مساوی درآمد ناشی از فروش تراکم، بر بنزین در شهر خود عوارض وضع کنند.
13 -‌اینکه در 143 کشور از 161 کشور جهان علاوه بر فروش بنزین بدون سوبسید بین 70 تا 200‌درصد قیمت بنزین را دولت مالیات گرفته و قیمت بنزین در 122 کشور بالای 1300‌تومان است به ‌این سبب است سیاره زمین به ‌این نتیجه رسیده که بنزین هرچه گران‌تر شود باز هم ارزان است.
14 -‌مهم‌ترین عامل گران بودن قیمت مسکن در کلان‌شهرهای ایران به قیمت پایین بنزین و استفاده از وسائل نقلیه شخصی برای جابجایی در کلان‌شهرها مربوط می‌شود.
اگر بنزین لیتری 2000‌تومان بود و شهرهای اقماری در اطراف کلان‌شهرها، مثل همه کشورهای دنیا احداث شده بود و جمعیت این شهرهای اقماری در فاصله کمتر از 15‌دقیقه با مترو به هسته مرکزی کلان‌شهرها منتقل می‌شدند قیمت مسکن در هسته‌های مرکزی کلان‌شهرها هرگز در چنین سطحی نبود.
وزارت راه وزارت راه بتواند از مصرف بنزین به میزانی مالیات اخذ کند (علاوه بر قیمت بنزین بدون سوبسید) که از نظر هزینه‌های جاری و عمرانی کاملا خودکفا باشد.
نیروی انتظامی واردات خودرو خارجی بدون حقوق گمرکی آزاد شود.
اما از هر خودرو خارجی 4‌میلیون تومان و خودرو داخلی دو میلیون تو

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص , سایت دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص , دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص pdf , دانلود تحقیق نگاهی به نرخ ارز 13 ص 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل