دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC-sidaa

دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC

دانلود دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC با کیفیت عالی , دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC قابل ویرایش , دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC

دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC

دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC-sidaa

دسته بندی حقوق
فرمت فایل zip
حجم فایل 28 کیلو بایت
تعداد صفحات 19
برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 19 صفحه

نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر عنوان سازمان بین المللی با هدف تخفیف آلام انسانی و حفظ و پیشرفت بهداشت عمومی، بر طبق موافقتنامه ژنو در سال 1864 میلادی و خاصه درنتیجه مساعی شخصی به نام ژن هنری دونان (Jean Henry Dunant ، 1910 ـ 1828) سوئیسی، پس از تشكیل صلیب سرخ نامیده شد.
در سال 1862 دونان كتاب “خاطره ای از سولفرینو Solferino ” را شرح داد و خواستار تشكیل جمعیتهای امدادی داوطلب برای تسكین آلام این گونه آسیب دیدگان از جنگ شد.
وی پیشنهاد كرد كه خدمت بهرنجوران و زخمی های نظامی، فعالیتی بی طرف محسوب شود و “انجمن ژنوی امور عام المنفعه” با علاقه وافر از پیشنهاد وی استقبال كرد و در نتیجه، یك كنفرانس بین المللی با شركت نمایندگان 16 كشور در ژنو تشكیل شد و موافقتنامه 1864 میلادی برای بهبود وضع مجروحان و رنجوران نظامی میدان جنگ تدوین شد و به امضای نمایندگان دوازده دولت از كشورهای شركت كننده رسید و در آن بی طرف شمردن متصدیان خدمات پزشكی نیروهای مسلح، رفتار انسانی با زخمی ها و بی طرفی غیر نظامیانی كه داوطلبانه به كمك مجروحان جنگ می شتابند و نیز علامتی بین المللی به منظور مشخص ساختن اعضا و وسایلی كه در این راه به كار می روند پیش بینی شده بود.
به افتخار ملیت دونان، صلیبی سرخ بر زمینه ای سفید به تقلید از پرچم سوئیس به عنوان نماد و علامت آن انتخاب شد.
در سال 1963 میلادی، در 88 كشور جهان جمعیتهای ملیصلیب سرخ پدید آمد و همچنین دو گروه بین المللی دیگر نیز مركزشان در ژنو دایر بود، یكی كمیته بین المللی صلیب سرختأسیس 1863 میلادی مركب از 25 تن از بزرگان سوئیسكه هنگام جنگ به عنوان میانجی های بی طرف خدمت می كردند و دیگری اتحادیه جمیعتهای صلیب سرخ تأسیس1919 میلادی،كه هدفش كمكهای متقابل و همكاری و توسعه فعالیتهای مربوطه خاصهدر زمان صلح بود.
فعالیت صلیب سرخ بین المللی از پایان جنگ جهانی دوم توسعه فراوانی یافت هلال احمر در كشورهای اسلامیبهجای صلیب سرخ هلال احمر به عنوان نماد سازمان به كار گرفته شد و پیشینه آن به آنجا برمی گردد که در سال 1876 دولت عثمانی بجای استفاده از نشان صلیب سرخ از معكوس رنگهای پرچم خود یعنی هلال احمر در زمینه سفید برای جمعیت ملی خود استفاده كرد كه بعدها بسیاری از كشورهای اسلامی آن را بعنوان نشان جمعیت ملی خود بكار بردند.
جایگاه جمعیت هلال احمر از نظر عرف بین‌المللی نیز بسیار حائز اهمیت است.
در حال حاضر صلیب سرخ و هلال احمر بین‌المللی بزرگترین شبكه بشردوستانه غیرسیاسی و امدادرسانی جهانی را تشكیل می‌دهد.
امروزه در سطح بین‌المللی یكی از معیارهای سنجش میزان فعالیتهای بشردوستانه و غیرسیاسی در هر كشور وضعیت جمعیت ملی صلیب سرخ و یا هلال احمر و عدم وابستگی و غیرسیاسی بودن آن است.
كمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC )، كه مقر آن در ژنو ( سوئیس) قرار دارد، سازمانی است بیطرف، بیغرض و مستقل كه وظیفه منحصراً‌ بشردوستانه آن عبارت است: حفاظت از زندگی و كرامت قربانیان جنگ و نیز خشونت داخلی، و یاری رسانی به آنها.
فعالیت های كمیته بین المللی بر پایه مقررات حقوق بشردوستانه استوار است و در موارد سیاسی، دینی و عقیدتی بیطرف است.
و اما دولت ایران در سال 1301 جمعیت ملی خود را تأسیس نمود ولی بجای استفاده

پشتیبانی در صورت داشتن هر گونه مشکل در دانلود فایل 09214087336  لطفا اول پیامک بدید بعد تماس  اولین فرصت جواب میدیم

پکیج دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC , سایت دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC , دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC pdf , دانلود تحقیق نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر 19 ص DOC 

دانلود تحقیق و پاورپوینت

فروشگاه فایل